Чому кашель у дітей «страшніше» ніж у дорослих

12.05.2017

Справа в тому, що коли ми кашляємо, у нас працює дихальна мускулатура. Саме рефлекторне скорочення певної групи м’язів і призводить до відкашлювання мокротиння. Але у дітей до 3-5 років дихальна мускулатура ще занадто слабо розвинена. Тому відкашляти мокротиння малюкам в рази важче, ніж дорослій людині. А якщо дитина не може відкашляти весь слиз, що скупчився в легенях, значить там можуть осісти і віруси. І отже – великий ризик виникнення тяжкого ускладнення (звичайна застуда може перетворитися на затяжний бронхіт або запалення легенів) … Щоб полегшити відхаркування у малюка, необхідно «зробити» мокротиння рідшим. Домогтися цього можна двома шляхами:

  • за допомогою не медикаментозних заходів, які допомагають полегшити кашель і підтримують відведення слизу з дихальних шляхів;
  • за допомогою ліків двох типів: одні пригнічують сам механізм кашлю, інші – розріджують мокротиння, щоб малюкові було простіше їївідкашляти. Крім того, в разі алергічного кашлю, дитині в якості ліків, природно, необхідно дати антигістамінний засіб.