Notice: wpdb::prepare was called incorrectly. The query does not contain the correct number of placeholders (2) for the number of arguments passed (3). Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 4.8.3.) in /usr/local/www/apache24/data/arida/wp-includes/functions.php on line 4231
Кашель - що це таке? - Arida

Кашель – що це таке?

12.05.2017

Кашлем називають мимовільні форсовані видихи, які обумовлені роздратуванням кашльових рецепторів бронхів і гортані, глотки, а також легеневої тканини. При кашлі виникають характерні звуки в результаті проходження повітря по звужених дихальних шляхах. По суті, кашель – це різкі дихальні рухи, спрямований на очищення дихальної системи від скупчень мокротиння, слизу, частинок пилу, сторонніх предметів та іншого.

Кашель – це симптом захворювань, він може проявлятися при різних хворобах, це можуть бути і респіраторне ураження, що уражає органи дихання, і інші патології – хвороби травлення, обміну речовин, неврологічні хвороби, прояви алергії. Кашель – це суб’єктивно неприємний симптом, сильний кашель може призводити до осиплості голосу, неспокою, порушень сну і проблем прийому їжі. У дітей раннього віку кашель супроводжується вираженим занепокоєнням, плачем і навіть блювотою.

Механізм виникнення кашлю досить простий – кашлеві поштовхи виникають в результаті роздратування особливих, так званих «швидких» рецепторів, які розташовані в респіраторному тракті, або при подразненні дихального центру в головному мозку – ці рецептори реагують на механічні подразнення і хімічні речовини. Також кашель виникає при подразненні «повільних» рецепторів, які, в свою чергу, вже реагують на виділення медіаторів запалення, особливих речовин, що виникають при розвитку запальних (або алергічних) процесів.

Важливо пам’ятати, що рідкісні покашлювання у дітей раннього віку, особливо на першому році життя, є варіантом норми. Таким способом здорові дітлахи видаляють скупчення слизу і пилу, дрібних сторонніх частинок з глотки, трахеї і гортані. В середньому за нормальних умов малюки покашлює до 10-15 разів на добу. Здебільшого, кашель може виникати вранці, так як за ніч може зібратися слиз, оскільки малюк лежить без руху, і вранці малюки можуть покахикувати частіше.